لطفا جهت بررسی صحت گواهینامه خود روی دکمه استعلام مدرک کلیک کنید. استعلام گواهینامه

نحوه مدیریت صحیح در شرکت ها (بخش اول)

نحوه مدیریت صحیح در شرکت ها (بخش اول)

 

خلاقیت: داشتن یک ایده بزرگ برای ساختن یک شرکت عالی کافی نیست. این عقیده کوین اوکانر بنیانگذار مشترک دابل کلیک و مدیرعامل فاینددِبست است. آنچه مورد نیاز است تیم هایی از افراد با استعداد است که به شکلی سازماندهی شده اند که به افراد اجازه می دهند واقعا بدرخشند.

 

وجود کسب و کارها یک دلیل ساده دارد: حل یک مساله بزرگ. در دل هر محصول یا خدمت موفق، نیازی پاسخ نگفته شده وجود دارد که به بازاری به اندازه کافی بزرگ دست یافته است اما تنها داشتن یک ایده عالی که مساله ای بزرگ را حل کند کافی نیست.

 

پشت هر شرکت موفق، تیمی انعطاف پذیر ایستاده است که می تواند به ثورت اثربخش یک چشم انداز را به یک کسب و کار در حال رشد تبدیل کند. ۹ ترفند زیر به شما برای سازماندهی تیمتان در راستای دستیابی به موفقیت کمک می کند:

 

۹ روش شرکت های بزرگ برای ایجاد تیم های موفق که در دو بخش به شما توضیح خواهیم داد:

 

۱- سبک مدیریت: سازماندهی ماتریسی مبتنی بر تیم برنده بازار به جای تیم برنده وظیفه ای

 

همه ساختارهای سازمانی زیان آور هستند؛ مگر زمانی که مجبور باشید سازمانتان را بر اساس بازار سازماندهی کنید. همسوسازی کارکنان با بازارها با کمک یک ساختار سازمانی مسطح سازی شده اثربخشی را افزایش می دهد، گلوگاه های سازمانی را از بین می برد، تعارضات میان اولویت ها را ناپدید می کند و فرایند تصمیم گیری را در صنعتی که رقابت در آن «لحظه ای» است، تسریع می بخشد.

 

۲- افراد را برای تصمیم گیری توانمند سازید

 

بسیاری اوقات تصمیمات در زنجیره مدیریت تا جایی بالا می روند که دانش کافی برای اتخاذ بهترین تصمیم وجود ندارد. در اغلب موارد تصمیمات بزرگ نباید توسط مدیریت گرفته شوند. اگر شما یک تیم هوشمند دارید، باید تک تک افراد را برای گرفتن تصمیمات مرتبط با گروه ها و نقش های خود توانمند سازید.

 

علاوه بر سرعت بخشیدن به تصمیمات و کمک به تبدیل شدن اعضای تیم امروزی به مدیران آینده، این امر موجب ایجاد یک حس مالکیت نسبت به کار در کل تیم شما می شود.

 

۳- برنامه ریزی استراتژیک باید بر راه حل ها متمرکز باشد

 

بعد از مشارکت در راه اندازی چندین شرکت، متوجه شده ام که «برنامه ریزی استراتژیک» وقتی تیم مدیریت کنار هم می نشینند – تا مشخص کنند شرکت قرار است به کجا برود – اغلب چیزی بیش از وقت تلف کردن نیست و تمرکز شما را از جایی که انرژی تان را باید روی آنجا متمرکز کنید – یعنی ساختن یک محصول برجسته – منحرف می کند.

 

شما باید به صورت استراتژیک در مورد مسائلی که باید حل کنید فکر کنید؛ نه درباره ارقام درآمد، سود یا دیگر پیش بینی ها. اگر یک محصول عالی بسازید که یک مساله بزرگ را حل کند، آمار و ارقام هم از موفقیت آن محصول تبعیت خواهند کرد.